Loading...

The mystery

Hidden in wood

logo

Deska podłogowa

logo

Więźba dachowa

logo

Tarcica sucha

logo

O nas

historia
TARTAK MICHALSKI
ROK 1972

Naszą dumą jest jakość, naszym celem zadowolenie Klientów. Potrzeba wiele czasu, pracy oraz zaangażowania, by w pełni poznać i umiejętnie wykorzystać walory i właściwości jakie daje nam drewno. Nasza wiedza i doświadczenie w połączeniu z użyciem najnowszych technologii pozwalają na dostarczanie Państwu doskonałych produktów, podkreślających naturalne piękno i moc drewna. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza praca i wytworzone produkty spełniały Państwa oczekiwania i podążały wraz ze zmieniającymi się trendami i potrzebami. Dzięki temu nasza oferta cieszy się uznaniem zarówno w Polsce jak i całej Europie.

Tartak Michalski to firma z bogatą tradycją i ponad pięćdziesięcioletnią historią. Założycielem był Stanisław Michalski, który w 1958 roku rozpoczął przecieranie drewna na potrzeby pobliskich mieszkańców i rzemieślników. Początkowo zakład zajmował się głównie produkcją materiałów tartych i konstrukcji dachowych. Z czasem Tartak zyskiwał na znaczeniu i poszerzał zakres działalności. Przełom nastąpił w 1983 roku, kiedy właścicielem został Bogdan Michalski. Łącząc wiedzę i doświadczenie przekazane przez dziadka i ojca z własnym zaangażowaniem i pasją do tworzenia, zaczął rozbudowywać i modernizować zakład. Po dziś dzień nieustannie prowadzone są nowe inwestycje, które pozwalają na ciągłe doskonalenie jakości naszych produktów.

logo

Oferta

Tarcica sucha jest sztandarowym produktem naszej firmy. Przetarciem drewna zajmujemy się od ponad 50 lat a suszeniem od 25 lat, co pozwoliło nam na zdobycie niezbędnego doświadczenia w pracy z drewnem i doprowadzenie procesu suszenia do perfekcji. Oferujemy szeroki wybór gatunków liściastych i iglastych. Naszymi mocnymi stronami niewątpliwie są:
-  50-cio letnie doświadczenie w przetarciu i 25-cio letnie w suszeniu tarcicy
- najnowsze technologie
- procesy suszenia monitorowane 24h/dobę
- ścisła selekcja surowca już przy obróbce wstępnej
- stała kontrola jakości produktów
- ciągły rozwój, wysokie moce produkcyjne
- zaufanie i uznanie wśród odbiorców  
- certyfikat FSC®

Dąb: (grubość) 28, 38, 50 mmJesion: (grubość) 28, 38, 50, 65 mm
Buk: (grubość) 26, 38, 50 mmBuk parzony: (grubość) 26, 38, 50 mm
Sosna: (grubość) 25, 32, 38, 50, 63 mmBrzoza: (grubość) 28, 38, 50, 65 mm
Olcha: (grubość) 28, 32, 38, 50, 65 mmModrzew: (grubość) 25, 32, 50 mm
Czereśnia: (grubość) 28, 38, 50 mmAkacja parzona: (grubość) 28, 50 mm

Więźba dachowa to jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Pełni ważną funkcję utrzymania oraz równomiernego rozłożenia ciężaru dachu budowli, dlatego powinna być wykonana z wyselekcjonowanego materiału o określonych właściwościach technicznych. Profesjonalne podejście do produkcji zapewnia bezpieczeństwo domownikom, a gwarancją jakości jest posiadany przez nas Certyfikat CE, świadczący o tym, że drewno konstrukcyjne zostało przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami i spełnia wymagania wytrzymałościowe. Zapewnij sobie i swojej rodzinie bezpieczny dach na długie lata.
- drewno sortowane pod względem wytrzymałościowym
- selekcja materiału spełniającego wymogi drewno konstrukcyjne
- ścisła kontrola właściwości użytkowych materiału
- impregnacja zanurzeniowa
-  certyfikat CE - świadczący o tym, że drewno konstrukcyjne zostało przygotowane zgodnie z obowiązującymi normami i spełnia wymagania wytrzymałościowe.
W ofercie posiadamy również pozostałe elementy niezbędne przy budowie konstrukcji dachowych: deskę, łaty, kontrłaty oraz boazerię.
Szlachetność drewnianej podłogi nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalny i ekskluzywny charakter.  Chcąc dać Państwu możliwość otoczenia się  odrobiną luksusu, nasze podłogi tworzymy z najwyższą starannością. Kupując nasz produkt mają Państwo pewność, że jest to lite drewno przetwarzane od początku do końca pod okiem naszych najlepszych specjalistów. Wyselekcjonowane drewno zapewnia ciepło i trwałość  na kilkadziesiąt lat nawet dla najbardziej wymagających. Jesteśmy przekonani, iż nasza jakość znajdzie uznanie każdego Klienta. 
Poniżej przedstawiamy niektóre atuty deski podłogowej naszej produkcji:
- 100% naturalne, lite drewno, wolne od półproduktów
- drewno z certyfikatem FSC®
- podłoga na długie lata - możliwość kilkukrotnego cyklinowania i renowacji
- ponadczasowa - wygląd może zmieniać się wraz w wystrojem wnętrza
- polecane dla dzieci i alergików
- nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu ani roztoczy
- bezpieczne dla zdrowia
- dodatkowa izolacja akustyczna i termiczna
Proponujemy Państwu również dedykowane listwy przypodłogowe dobierane indywidualnie do każdej realizacji. Celem dopełnienia wyjątkowego wystroju wnętrza oferujemy też piękne, drewniane drzwi oraz schody,  które doskonale podkreślą charakter domu, mieszkania czy biura. 

Połączenie tarcicy suchej najwyższej jakości z obróbką na maszynach najnowszych technologii daje w rezultacie produkty i półfabrykaty o doskonałej powierzchni wykończenia, wytrzymałe i stabilne wymiarowo. Produkujemy klejonkę o wymiarach podanych przez Klienta, doradzimy przy wyborze materiału zgodnie z jego finalnym przeznaczeniem, w szczególności są to:
- ramiaki drzwiowe obłogowane
- elementy klejone na stopnie i podstopnie
- elementy klejone na blaty, parapety
Nasze produkty posiadają certyfikat FSC®.

Wykonujemy również schody oraz drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z litego drewna. Nieograniczone wzornictwo, kolorystyka i możliwości łączenia drewna ze szkłem czy metalem pozwalają nam na wykonanie nawet najbardziej wymagających projektów.

Pragnąc zapewnić kompleksową obsługę, proponujemy Państwu skorzystanie z profesjonalnego asortymentu związanego z montażem, wykończeniem oraz pielęgnacją elementów drewnianych. W naszej ofercie znajdują się produkty marek specjalizujących się w pracy z drewnem. Oferujemy: 
  • kleje
  • lakiery 
  • oleje
  • olejowoski
  • pielęgnaty
  • wkręty 
Zapraszamy do współpracy stolarzy oraz firmy parkieciarskie.

Opinie klientów na nasz temat

Firmie Pana Michalskiego zaufałem kilkanaście lat temu. Jestem bardzo zadowolony z jakości suszonej tarcicy. Pracując na sprawdzonym materiale mam pewność, że produkowane przeze mnie meble będą trwałe i spełnią oczekiwania moich klientów.

Producent mebli drewnianych

Opinie klientów na nasz temat

Jestem stolarzem i od wielu lat kupuję w tej firmie tarcicę. Materiał porządnie wysuszony, fachowo sklasyfikowany, bez naciągania ilości. Z obsługą zawsze można się dogadać.

Jerzy z Nowego Tomyśla

Opinie klientów na nasz temat

Fachowo i solidnie. W ostatnim czasie zakupywałem w Tartaku więźbę dachową do swojego domu. Bardzo miłe panie w biurze przygotowały szczegółową wycenę. Mogłem zobaczyć jak wyglądają gotowe belki wycięte już dla innych klientów. Wszystko dojechało na czas, zgodnie z ustaleniami. Polecam
Piotr ze Stęszewa

Kontakt

Tartak bogdan Michalski | racot, ul. szkolna 23 | 64-000 Kościan
tel.: 65 513 14 54 | fax.: 65 513 10 11 | biuro@tartakmichalski.pl

Konto bankowe:
Bank Spółdzielczy w Kościanie
44-8666-0004-0101-0894-2000-0002

Tarcica sucha: kom. 515 659 333
Deski podłogowe: kom. 502 074 950

facebook
Otwórz
Schowaj
logo
COPYRIGHT © 2015 TARTAK MICHALSKI. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
DESIGNED BY DNA STUDIO